Türkiye Cumhuriyeti

Lahey Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri Hakkında Duyuru , 15.09.2015

Ülkemizde gerçekleştirilecek 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Hollanda’da kurulacak sandıklarda oy kullanabilmek için, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın "Yurtdışı Seçmen Kütüğü”ne kayıtlı olmaları, bunun için de adres beyanında bulunmuş olmaları gerekmektedir.

a) “Yurtdışı Seçmen Kütüğü” kaydının Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nın (YSK) internet sitesinden (http://www.ysk.gov.tr) kontrol edilmesi... mümkündür.

b) Yüksek Seçim Kurulu'nun 05.09.2015 tarih ve 2015/1616 sayılı kararı kapsamında; Rotterdam Başkonsolosluğumuza kayıtlı seçmenler 21-25 Ekim 2015 tarihleri arasında, oylarını Rotterdam Başkonsolosluğumuz veya Amsterdam Başkonsolosluğumuz tarafından kurulacak sandıklarda kullanabileceklerdir.

c) Rotterdam Başkonsolosluğumuza kayıtlı seçmenlerin, tercih edecekleri iki temsilciliğimizden birinde (Rotterdam veya Amsterdam) oylarını kullanmaları için ilave herhangi bir işlem yaptırmalarına gerek yoktur.

d) Sandık kurulacak mekanların adres bilgilerini, temsilciliklerimizin internet sayfası ve dijital medya platformlarından ve YSK’nın internet sayfasını takip ederek öğrenmek mümkündür.