Türkiye Cumhuriyeti

Lahey Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçimiz Sayın Sadık Arslan’ın Dün (28 Haziran) İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Gerçekleştirilen Terör Saldırısıyla Ilgili Mesajı , 29.06.2016

Terör iğrenç yüzünü bu kez İstanbul’da göstermiştir. Herhangi bir ahlaki değere sahip olmayan ve her yolu kendilerine mubah gören caniler dün (28 Haziran) dünyanın en kalabalık ve işlek havalimanlarından olan Atatürk Havalimanı’nda her yaştan, dinden ve ırktan insanı hedef almışlardır.

Yüce Milletimiz her zaman olduğu gibi bu kez de metanet ve sağduyuyla hareket etmesini bilecek, fakat terörle mücadele kararlılığından asla vazgeçmeyecektir.

Terörün dini, dili ve ırkı yoktur. Terör tüm insanlığı hedef alır. Dünkü saldırıyla beraber daha önce Brüksel, Paris ve Orlando başta olmak üzere dünyanın farklı noktalarında gerçekleştirilen terör saldırıları bir yandan kimsenin bu saldırılardan bağışık olmadığını diğer yandan terörizmle mücadelenin uluslararası toplumun müşterek sorumluluğu olduğunu hatırlatmıştır.

Türkiye, terör sona erinceye kadar müttefiklerimiz, ortaklarımız ve tüm uluslararası camiayla birlikte hareket ederek, bu canilere gereken dersi en iyi şekilde verme azmindedir.

Dünkü hain, korkak ve alçak saldırıda yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum. Yüce Milletimizin ve tüm insanlığın başı sağ olsun.