Türkiye Cumhuriyeti

Lahey Büyükelçiliği

Büyükelçinin Özgeçmişi

BÜYÜKELÇİ SADIK ARSLAN

Doğum Yeri ve Tarihi
           :            Sivrihisar, 01.01.1968

Medeni Durumu                               Evli, 2 çocuklu

Öğrenim Durumu                   :            Lisans, (Uluslararası İlişkiler), Ankara Üniversitesi,

                                                           Siyasal Bilgiler Fakültesi,1988

                                                           Yüksek Lisans (Ekonomi), Anadolu Üniversitesi,

                                                           İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat, 1990

                                                           Yüksek Lisans (Siyaset Bilimi), Marquette Üniversitesi,

                                                           Wisconsin/ABD, 1995

                                                           Oxford Üniversitesi (Diplomatik Etütler), Foreign

Service Programme, St. Edmund Hall,

İngiltere, 2006

                                                           Doktora (İktisat), Sosyal Bilimler Enstitüsü,          

                                                           Anadolu Üniversitesi, 2007

 

Mesleki Durumu:

03.08.2010-14.12.2013          :          Cumhurbaşkanı Başdanışmanı;

Cumhurbaşkanı Dışişleri Danışmanı ;

                                                           Elçi, Anlaşmalar Genel Müdür Yardımcısı -Ankara 

31.08.2009-03.08.2010          :           Müsteşar-Riyad Büyükelçiliği

01.09.2005-31.08.2009          :           Başkatip, Müsteşar- Londra Büyükelçiliği

15.09.2003-01.09.2005          :           İkinci Katip, Başkatip-Dışişleri Bakanı Özel Müşavirliği, Ankara 

01.10.2000-15.09.2003          :           Üçüncü Katip, İkinci Katip-Tel Aviv Büyükelçiliği

29.08.1998-01.10.2000          :           Ataşe, Muavin Konsolos-Cidde Başkonsolosluğu

21.04.1998-29.08.1998                    Meslek Memuru- Araştırma Genel Müdür Yardımcılığı

(Hukuk), Dışişleri Bakanlığı, Ankara

21.11.1997-21.04.1998          :           Meslek Memuru, Güvenlik ve İstihbarat Genel Müdür

Yardımcılığı, Dışişleri Bakanlığı, Ankara

24.03.1997-21.11.1997          :           Askerlik hizmeti

29.03.1996-24.03.1997          :           Meslek Memuru, Güvenlik ve İstihbarat Genel Müdür

Yardımcılığı, Dışişleri Bakanlığı, Ankara

15.03.1989-29.03.1996                          Araştırma Görevlisi, İktisat Bölümü, İktisadi ve İdari

Bilimler Fakültesi, Anadolu Üniversitesi, Eskişehir